Neexistuje snáď nikto v tejto modernej dobe, kto by nepoznal Rihannu. Jej slávna stúpa každým rokom rapídne nahor a jej hviezda vôbec nezhasla, práve naopak. Vydáva jeden úspešný album za druhým a stala sa doslova značkou. Čo všetko si o nej vôbec nevedela? 

Rihanna mala dobrý rok. Jedna z najslávnejších žien sveta vydala album Anti, ktorý bol veľmi pozitívne prijatý ako verejnosťou, tak aj kritikmi a momentálne je na svojom svetovom turné. Okrem toho nám každú chvíľu z rádia znie jej hit s Calvinom Harissom (ktorú napísala Taylor Swift). Speváčka, ktorá nedávno odohrala koncert aj v Prahe, žije na výslní už od čias, keď bola teenagerka. Celý svet sledoval nielen jej úspešnú kariéru, ale aj doslova každý jej krok. Je ťažké si vôbec predstaviť, že existujú veci, ktoré o nej väčšina z nás nevie. My sa o to dnes pokúsime. Tu je 5 vecí, ktoré si o nej (možno) nevedela.

Tak ako veľa iných speváčok ani Rihanna nepoužíva svoje pravé meno. Jej celé meno je Robyn Rihanna Fenty. Prostredné meno, pod ktorým sa preslávila, je arabského pôvodu a znamená „sladká bazalka“. Jej rodina a blízky priatelia ju stále volajú Robyn. „Už viac menej vytesňujem, keď dokola počujem Rihanna, Rihanna, Rihanna,“ povedala pre Rolling Stone. „Keď počujem Robyn, hneď spozorniem.“ Podľa jej Instagramu tiež pravdepodobne zle vyslovuješ jej meno, vyslovuje sa totiž Ri-Anna.

 

it's "rihanna" . Follow me. #snapchat

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

 

Predtým, ako sa stala speváčkou, mala Rihanna úplne iné kariérne plány – bola armádnym kadetom vo vojenskom programe na svojom rodnom Barbadose. Skladateľka a speváčka Shontelle bola dokonca jej seržantkou. Tá ju cepovala celým programom, aby z Rihanny bola dobrá kadetka. Aj keď nepochybujeme, že Rihanna bola dobrá, sme radi, že sa nakoniec rozhodla pre zmenu kariéry.

Keď mala 15 rokov, zúčastnila sa súťaže krásy a bola vyhlásená za Miss Combermere po tom, ako vystúpila s pesničkou Hero od Mariah Carey. „Vždy som si z týchto súťaží robila srandu,“ povedala pre the Daily Mail. „Ale moji kamaráti sa so mnou stavili, že to nespravím. Celkom sa mi hodil môj vojenský tréning, hlavne pri balansovaní kníh na hlave, keď sme sa učili chodiť po móle.“

Rihanna má pár nezvyčajných rituálov pred koncertom. Všetko začína normálne: „Jem cukríky, naparujem si hlas, spravím si makeup. Potom skypeujem s mojim učiteľom spevu a pripravujem sa približne polhodinu.“ Potom však začína zábava: „Moja asistentka/barmanka mi donesie koktail, ktorý nie je silný. Musím ho mať. Vždy som veľmi nervózna a mám tendenciu príliš o veciach premýšľať. Drink pred vystúpením ma upokojuje. Popíjam ho, kým hrá predskokan, niekedy idem dokonca do publika. Dám si veľkú mikinu a splyniem s davom.“

V roku 2007 Gillette poistili Rihanne nohy na 1 milión dolárov. „Vymenovali ma za tohtoročné nohy bohyne a k tomuto titulu patrí aj poistka,“ povedala pre Guardian. „Celé je to šialené. Stále premýšľam, či ľudia naozaj robia takéto veci. Nie je to divné, poistiť niekoho nohy za milión dolárov?“

Foto: Instagram, giphy.com 

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here