Si presvedčená, že váš vzťah je naozaj na celý život? Máte spolu predsa toľko spoločného a prežili ste spolu už toľko krásnych momentov! Toho druhého poznáš lepšie ako svoje vlastné topánky a vieš, že by sa s tebou nikdy nerozišiel. Alebo tomu u teba tak nie je? Rozchod visí na vlásku a ty nič netušíš? Vnímaj varovné signály, ktoré tvoj chalan vysiela. Najmä tieto by si nemala vo vzťahu nikdy podceňovať. [sociallocker]

Pri každodennom zhone sa môže stať, že ľahko prehliadneš zmenu v správaní svojho chalana. Ak nechceš, aby rozchod prišiel ako blesk z čistého neba, začni si všímať varovné signály.

Vaše rozhovory majú negatívnu vibráciu

Aj talianska domácnosť môže byť v skutočnosti harmonická. Dôležitejšie ako tón rozhovoru, je totiž to, ako váš spoločný rozhovor začneš. Ak negatívne, väčšinou to skončí ešte horšie, než v akom rozpoložení si rozhovor začala. Nemusíte na seba ani jačať. Bohato postačí, keď sa namiesto pozdravu pustíte do vzájomnej kritiky a obviňovania. Takýto rozhovor je hneď zo začiatku odsúdený na neúspech.

Vyťahovanie starých sra… záležitostí

Keď si určité zážitky pamätáš inak ako tvoj frajer, nie je to nič divné. Problém však môže vzniknúť, ak si každý po svojom pamätáte všetko. Nespokojné dvojice majú často tendenciu negativizovať spoločnú minulosť. Naopak šťastné páry spomínajú radšej na všetko v dobrom. Ešte horšie ale je, keď si nemôžete spomenúť na spoločné zážitky vôbec. Spoločné spomienky pre vás totiž stratili význam. A práve tu môže nastať veľký problém. Bez spoločných základov sa nemáte o čo oprieť a váš vzťah nebude mať pravdepodobne dlhé trvanie.

Zradí ťa vlastné telo

Nemusí ísť len o samotnú hádku, devastujúce môžu byť aj jej fyzické prejavy. Hádka prirodzene vyvoláva stres, vďaka ktorému sa ti zvýši tlak a zrýchli tep. Dojem, že vybuchneš, je spôsobený práve tým. Dávny inštinkt je reagovať útekom alebo útokom. Občasná hádka prečistí vzduch a je vlastne vzťahu prospešná. Ak sa ale hádate často, si vystresovaná už len z toho, čo môže nastať. Nepríjemným pocitom, zvlášť opakovaným, by si sa mala radšej vyhnúť!

Tlačenie na pílu

Vyššie uvedený stres môžeš do istej miery obmedziť. Pri dlhých alebo vážnych hádkach navrhni pauzu. Doprajte si obaja trochu priestoru na upokojenie. Vydýchajte sa, zavrite sa na na malú chvíľu každý inde. Každý konajte podľa seba. Keď ľudovo povedané tlačíš na pílu, uzamkneš sa. Hádaš sa len pre hádku samotnú a vyriešenie problému je pre tú chvíľu nemožné.

Foto: giphy.com, hdwallpaper.in [/sociallocker]

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here