Ktorá z nás by nechcela mať pleť bez chybičky a prirodzene krásny mejkap? Jasné, všetky. Našťastie, vôbec to nie je sen z kategórie nedosiahnuteľných! Stačí sa vyvarovať niekoľkých chýb, ktoré často a dokola porušujeme. Ktoré to sú? 

Aj keď prirodzené vyzeráme najkrajšie, niekedy to skrátka bez mejkapu nejde. Predsa, sme baby a pár pravidiel o správnom líčení by sme ovládať mali. Ako to určite nemáš robiť?

Zapamätaj si, že „bronzer“ nie je určený na celú tvár. Nanáša sa iba na čelo, lícne kosti a čeľuste. V opačnom prípade budeš vyzerať ako keby si zaspala v solárku.

1

Korektor si pod oči nenanášaj žiadnymi čiarkami, bodkami ani krúžkami. Ak chceš bezchybne zamaskovať kruhy pod očami, nakresli si aplikátorom pod oči takýto trojuholník a následne prstami, štetcom alebo aplikátorom jemne vklepkávaj do pleti.

2

Ak chceš, aby tvoje oči vyzerali väčšie, čiernu linku alebo ceruzku si nanášaj len na horné viečko.

3

Vedieť si správne dokresliť obočie je naozajstné umenie! Nesnaž sa robiť oblúk tam, kde ho jednoducho nemáš. Nevyzerá to prirodzene.

4

Ak nechceš vyzerať ako klaun, lícenku si nanes najskôr na líca a potom ju štetcom nanášaj smerom hore po lícnych kostiach až k ušiam. Neaplikuj ju iba na líca.

5

Pre efekt veľkých očí si nikdy nespájaj hornú a spodnú linku. Vždy sa snaž nechať tam malú medzeru. Ak chceš, aby tvoje oči vyzerali ešte väčšie, na spodné viečko do vnútornej strany si sprav linku béžovou ceruzkou. Ale pozor, vždy si vyberaj kvalitné ceruzky, v opačnom prípade riskuješ začervenanie očí.

6

Ak nechceš vyzerať akoby si sem práve prišla z osemdesiatych rokov, nenanášaj si tiene od očných viečok až po obočie. Skús radšej použiť farebné tiene iba na vonkajšie kútiky očí.

7

Nedokresľuj si príliš dlhé obočie.  Budeš pôsobiť, akoby si bola rozospaná.

8

Foto: Pinterest 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here