Snapchat je v našich končinách ešte stále relatívne nová appka, ktorá slúži najmä na posielanie, či zdieľanie videospráv. Väčšina svetových celebrít túto aplikáciu pravidelne využíva, ale medzi slovenskými hviezdami tak rozšírená nie je. Napriek tomu sa však nájde zopár Slovákov, ktorí dosahujú na Snapchate slušný úspech. 

V snapchatovej TOP 5 na Slovensku môžeš nájsť rapera Rytmusa, jeho priateľku Daru Rolins, obľúbeného hip-hopového tanečníka Laciho Strikea, či hviezdneho moderátora Sajfu. O piate miesto sa delí dvojica YouTuberov Moma a Exploited. Okrem spomínanej hviezdnej šestice ľudí sa tu výborne darí aj trom Slovákom, na ktorých by si to nikdy nepovedala.

Raper Pil C

Pil C, vlastným menom Lukáš Kajanovič, je obľúbený raper, a podľa vlastných slov používal Snapchat priamoúmerne s tým, ako rástol záujem o neho a jeho hudbu. Napokon sa Pil C na Snapchate tak vyšvihol, že dnes je súčasťou veľkej online reklamnej kampane na limitovanú edíciu istého alkoholického nápoja.

Pil C sa vyjadril, že väčšinou nepridáva na všetky svoje sociálne siete rovnaký obsah, pretože Instagram vníma ako vážnejší, zatiaľ čo Snapchat pre zmenu osobnejší. Pokiaľ však ide o už spomínanú reklamu, tú pridáva všade, napríklad aj na svoj YouTube kanál.

Joe Trendy

Teo First vystupuje na Snapchate pod svojím alteregom Joe Trendy. Tento komik má Snapchat od konca minulého roka a vytvoril si z neho v podstate svoj osobný videoblog, pričom nahráva skeče, ktoré na seba jednotlivo nadväzujú. Podobne ako Pil C, aj Joe využíva Snapchat na reklamu. Momentálne spolupracuje so značkou Queens.cz, ale podľa vlastných slov by neodmietol spoluprácu s firmami ako Coca Cola, Red Bull, či Mercedes.

Joe Trendy taktiež nepublikuje na každej sociálnej sieti rovnaký obsah. Kým na Facebooku a Instagrame pridáva veci, ktoré sú skôr premyslenejšie a dlhšie vytvárané, jeho Snapchat je o spontánnosti.

Boris Pršo

Redaktor z Markízy Boris Pršo pôvodne nevedel ako Snapchat funguje, keď si ho prvýkrát stiahol pred dvoma rokmi. Neskôr však tejto appke prišiel na chuť a dnes má na nej vytvorený svoj vlastný videoblog. Okrem toho na Snapchate môže sledovať stovky známych osobností. Jediná značka, s ktorou zatiaľ jeden z najúspešnejších slovenských Snapchaterov spolupracuje je TV Markíza.

Video: Instagram, YouTube | Foto: Instagram, Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here