To, čo dnes pokladáš za úplne normálne, bolo v minulosti považované za neslušné. Prekročenie hraníc morálnosti bolo akési jednoduchšie a my sa dnes už s úsmevom pozeráme na to, čo niekedy dokázala vyvolať krátka či priesvitná sukňa. Avšak aj v novom tisícročí nás dokáže kadečo zaskočiť. 🙂

 

Marilyn Monroe, 1955

Marilyn Monroe mala na sebe tieto ikonické biele šaty (spolu s dvoma pármi spodnej bielizne  – pre istotu)  vo filme Slamený vdovec (1955). „Och, cítiš ten vánok z metra? Nie je to úžasné?“ pýta sa v scéne, kde si pridržiava voľné šaty, ktoré navrhol kostýmový dizajnér William Travilla. Scéna sa prvýkrát natáčala na stanici metra v New York City, no kvôli tisíckam okoloidúcich sa musela dokončiť v štúdiu. Vtedajší manžel Marilyn Monroe, Joe DiMaggio, bol v štúdiu počas natáčania. Nemohol však zniesť pohľad na svoju manželku v tak odvážnej roli, čo nakoniec vyústilo do rozvodu manželstva.

marilyn-monroe

Lady Diana Spencer, 1980

Budúca Princezná Diana ešte v tej dobe nebola zasnúbená s Princom Charlesom, keď pózovala na fotkách pre materskú školu, kde pracovala ako asistentka. Keďže na sebe nemala spodničku, táto fotografia spôsobila kvôli odhaleným nohám veľký škandál.

diana

Madonna, 1984

V roku 1984 Madonna začínala pôsobiť v hudobnej sfére a veľa ľudí ju ešte nepoznalo. Na MTV Video Music Awards dostala po prvý krát príležitosť zaspievať svoju pieseň „Like a Virgin“. Obliekla si biely korzet, dlhé biele čipkované rukavičky a opasok, na ktorom boli slová „BOY TOY“. Jej manažérka Liz Rosenberg neskôr povedala: „Po jej vystúpení za mnou ľudia chodili a hovorili mi, že jej kariéra skončila ešte predtým, než stihla začať.“ Mýlili sa.

madonna

Princezná Diana, 1994

V roku 1994 Princ Charles v národnej televízii priznal, že počas manželstva podvádzal Princeznú Dianu (nežili spolu od roku 1991, ale stále neboli rozvedení). Ešte v ten deň sa jeho manželka ukázala v centre Londýna v čiernych obtiahnutých minišatách so srdiečkovým výstrihom od dizajnérky menom Christina Stambolia. Diana sa pre šaty rozhodla na poslednú chvíľu. Neskôr ich médiá pomenovali ako „Šaty pomsty“.

diana-2

Kate Middleton, 2002

Kate Middleton si tieto priesvitné šaty obliekla na charitatívnu módnu prehliadku ešte ako študentka vysokej školy. Princ William vtedy sedel v hľadisku a do Kate sa zamiloval.

a

Lady GaGa, 2010

Mäsové šaty boli v poradí tretí outfit, ktorý si extravagantná Lady GaGa obliekla na udeľovanie cien MTV v roku 2010. Dizajnér Franc Fernandéz k šatám navrhol aj pár mäsových topánok, mäsový klobúk a mäsovú kabelku. Celý outfit sa doteraz nachádza v Rock and Roll Hall of Fame múzeu, kde si túto nádheru môžu návštevníci pozrieť i po niekoľkých rokoch.

a

Foto: Harpers Bazaar, Twitter

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here