Pokiaľ vám to ide s frajerom vo vzťahu z kopca, vždy za to môžu obe strany. Nesnaž sa teda obviňovať stále iba jeho. Za chyby vo vzťahu môžete väčšinou obaja. Prezradíme ti veci, ktoré často robíš zle, a ktorými si zaručene svoj vzťah zničíš. 

Podľa prieskumov je iba desať percent vzťahov skutočne šťastných. Ostatní sa stretávajú s problémami, ktoré ich trápia a nevedia ich riešiť. V škole nás učia všeličo, ale ako si udržiavať fungujúci vzťah a čo je v ňom dôležité, žiaľ, nie. Sú chyby, ktoré z rôznych dôvodov vo vzťahu robíme a zbytočne si nimi ničíme spoločný život. Ktoré sú to?

Chceš ho vlastniť

Chceš aby dokonale spĺňal tvoje predstavy, ak niečo robí inak, okamžite sa k tomu staviaš negatívne. Chceš ovládať jeho myšlienky, všetko čo robí, nenechávaš mu žiadny osobný priestor na dýchanie. Prirodzene sa potom bráni, odcudzuje a začína zo vzťahu cúvať.

Prestávaš byť iniciatívna

Začína byť váš vzťah stereotypný? Nemáte žiadne spoločné aktivity? Čakáš na chvíľu, kým ťa tvoj chalan niekam sám pozve? Sama odmietaš vyvíjať akúkoľvek iniciatívu? Tak to je zle! Každý z páru by mal na vzťahu pracovať. Nečakaj kým prvý krok spraví on, urob ho ty!

Chceš byť stále len s ním

Máš potrebu byť stále so svojím frajerom a za žiadnu cenu sa od neho nechceš pohnúť? Ak sa takto správaš, robíš veľkú chybu! Mala by si žiť predovšetkým svoj život. Odstrihnúť svoju rodinu a priateľov tiež nie je dobré. Každý potrebuje niekoho, na koho sa môže v prípade núdze obrátiť.

Riešiš malichernosti

Nelajkuje ti fotky na facebooku alebo ti nebodaj hneď neodpísal? Áno, naša schopnosť vymýšľať desať katastrofických scenárov je obdivuhodná, ale pravdepodobnejšie je, že jednoducho len má práve veľmi veľa práce. Nuž, aj také veci sa občas stávajú. No ak sa tým zaoberáš až príliš do detailov a páčiš z neho odpoveď čo ho k tomu viedlo, radšej pekne zadrž. Nerieš to! Zbytočne malichernosťami znepíjemňuješ život nie len sebe, ale aj svojmu priateľovi.

Svoj vzťah rozoberáš s polovicou mesta

Rovnako ako ty riešiš vzťahy so svojou najlepšou kamarátkou, aj chalani ich rozoberajú s kamošmi pri pive. Ale na rozdiel od nás, nemajú tendenciu riešiť to tiež so svojou spolužiačkou, kozmetičkou, zubárom a vlastnou matkou. Pokojne si poplač, ale nerieš to s každým hneď na počkanie. Čím viac negatívnych informácií o ňom rozšíriš, tým viac im sama uveríš. A navyše by asi nebol práve nadšený z toho, že o vašom súkromí má prehľad polovica mesta.

Foto: YouTube 

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here