Existuje množstvo spôsobov, tipov a rád, ktoré sa snažia ti učenie zjednodušiť. Nie všetky sú však spoľahlivé a namiesto uľahčenia ti to akurát všetko pekne skomplikujú. 

Tipy a rady pre správne a najjednoduchšie učenie dnes nájdeš všade. Čo je ale totálny výmysel a čo ti môže reálne pomôcť?

Dýchanie a úsmev – ÁNO

Z psychologického hľadiska je dokázané, že ak sa človek usmeje, zmenšuje sa tak možnosť premýšľania nad niečím negatívnym. Pri učení je tiež dôležité správne dýchanie – hlboký nádych nosom a výdych ústami. Vďaka úsmevu sa upokojíš a tvoje myšlienky nebudú až tak pochmúrne.

girl-stuidy

Hudba a filmy pri učení – NIE

Veľa študentov počúva pri učení hudbu alebo má v telke pustený nejaký film či seriál. Vďaka tomu sa sústredíš oveľa menej a zapamätanie niektorých vecí ti trvá dlhšie. Hudbu či film si púšťaš len preto, lebo je to niečo príjemné, a tak máš pocit, že si aj počas študovania stále v pohode.

Prestávka – NIE

Všade sa píše, že je dobré prijímať nové učivo po menších častiach, dať si prestávku a znova pokračovať. Avšak tvoja myseľ je už nastavená na to, že si dáš pauzu, preto sa znova nesústredíš a tesne pred ňou už tvoj mozog nevníma nič.

std

V pohodlí postele – NIE

Ak sa aj ty učíš v posteli, hneď by si to mala zmeniť a presunúť sa k písaciemu stolu. V hlave máš totiž zafixované, že v posteli sa spí. Tvoje zmysly sú otupené a navyše trpí aj chrbtica, ktorá nie je v správnej polohe.

Pred hodinou si ešte všetko zopakuješ – NIE

Ak si chceš niečo opakovať, urob to ešte pred príchodom do školy. Tesne pred hodinou si už vystresovaná a zbytočne sa do učiva zamotáš. To je veľakrát dôvod, prečo test, na ktorý si sa učila celý deň, nevyjde podľa tvojich predstáv.

03

Foto: Tumblr, Twitter 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here