To, čo píšu v lifestylových magazínoch alebo to, čo ti radí starká? Ktoré sú najväčšie mýty a klamstvá v oblasti kozmetiky? Nepodliehaj omylom, ktoré môžu priniesť viac škody ako úžitku. [sociallocker]

Niekedy je ťažké odhadnúť čo je pravda a čo len mýtus. Čo skutočne zaberá a čo sú len výmysly z časopisov alebo televízie. Neriaď sa tým, čo je všeobecne známe a never všetkým kozmetickým poverám.

Uhorka na oči – zastaralé? ÁNO!

Áno, studená uhorka má svoje účinky, ale nie kvôli zelenine samotnej, ale kvôli tomu, že je studená. Blahodárne tak pôsobí na cievky pod očami a zmierňuje kruhy pod očami. Ale úplne stačí studený obklad alebo iná zelenina z chladničky.

Vlasy sú silnejšie ak ich často striháš – NIE!

To si možno mysleli naše babičky. Krátky strih vlasy oživí, ale rozhodne to nemá vplyv na rýchlosť rastu vlasov a už vôbec nie na ich hustotu.

0505

Šampón poslúži ako mydlo – ÁNO!

Vlasové šampóny obsahujú tie isté látky ako sprcháč. Takže ak nemáš po ruke sprchový gél, neboj sa použiť aj šampón. Dokonca zanechá tvoju pokožku ešte viac hebkú ako obyčajné mydlo.

Holenie spôsobuje, že tvoje chĺpky sú tmavšie a tvrdšie. NIE!

Ale kdeže! Práve kvôli týmto mýtom má holenie zlú povesť, ale nie je to tak.

Každodenné umývanie vlasov vysušuje. NIE!

Odborníci sa zhodujú, že vlasy si skutočne môžeš umývať aj každý deň, neprekáža to. Záleží však na šampóne, tvrdosti vody a type vlasov. Ak používaš jemné šampóny a neumývaš si vlasy veľmi tvrdou a horúcou vodou, všetko je v poriadku. 🙂

050505

Foto: Tumblr, YouTube [/sociallocker]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here