K rozprávkovým zásnubám patrí aj výber vhodného prsteňa. Tvoj partner si bude musieť položiť radu otázok: Aký štýl sa ti bude páčiť? Koľko je potrebné do tohto šperku investovať? Odpoveď ťa zaručene šokuje! 

 

Zásnubný prsteň je romantickým symbolom večnej lásky. Aj keď na to ešte máme čas, raz nás to tiež čaká. Prsteň je chápaný ako kruh, ktorý je nekonečný a večný a taká by mala byť aj láska. Už dlhú dobu sa špekuluje o cene tohto dôkazu lásky. Koľko treba do prsteňa investovať?

Určite si sa už stretla s názorom, že zásnubný prsteň by mal zodpovedať dvom až trom mužovým výplatám. S týmto tvrdením prišla známa šperkárska a diamantová spoločnosť DeBeers. Firma spravila v 30. rokoch kampaň, v ktorej tvrdila, že za zásnubný prsteň by mal muž utratiť jednomesačnú výplatu. V 80. rokoch zdvihli čiastku na dvojmesačný plat a na japonskom trhu hovorili dokonca o plate za tri mesiace. A prečo je to tak? Firma sa prezentovala sloganmi „Za dve výplaty ukážete vašej budúcej žene, ako bude vyzerať budúcnosť,“ alebo „Diamant trvá navždy,“ to značí, že muž vám dá niečo, čo bude večné a minie za to „len“ dve-tri výplaty.

Avšak je jasné, že nie každý si môže dovoliť minúť za zásnubný prsteň takúto sumu. Priemerne zarábajúci človek musí brať do úvahy aj fakt, že zo zásnubami sa výdaje zďaleka nekončia, svadba, medové týždne či spoločné bývanie vám takisto poriadne načrú do vrecka. Preto sa nenechaj zmiasť žiadnymi cenovými pravidlami, láska sa nedá vyčísliť hodnotou prsteňa! 🙂

Foto: Instagram 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here