Vianoce sú pre väčšinu ľudí najobľúbenejším sviatkom roka. Veď kto by nemal rád vianočné koledy, sviatočnú pohodu a maratón rozprávok počas prejedania sa koláčmi? Tieto sviatky sa však spájajú aj s dávkou predvianočného stresu, ktorý ubíja celé čaro Vianoc. Ako sa mu môžeš vyhnúť? 

 

Rozplánuj si to

Ak vrcholne neznášaš kupovanie darčekov v mase vystresovaných ľudí, priprav sa vopred. V pokoji si spíš zoznam ľudí, ktorým darčeky kupuješ, aby si na nikoho nezabudla. Popri písaní si môžeš vytvoriť predstavu o tom, čo asi chceš danej osobe kúpiť. Ušetríš si tým čas, peniaze a hlavne kopec nervov.

plan

Zájdi si na vianočné trhy

Lokálne vianočné trhy sú skvelé miesto na stretnutie s kamarátmi či starými známymi. Poskytujú ti zároveň možnosť prezrieť si stánky so suvenírmi, trocha sa inšpirovať, či niečo kúpiť.

trhy

Daj si veci do poriadku

Či už ide o prácu, nedoriešené záležitosti či školu, nenecháš si predsa sviatky pokaziť stresovaním nad tým, čo ťa po nich čaká.

skola

Napeč si vianočné koláčiky

Na pomoc pri pečení si zober kamarátky alebo mamku a ver, že za odmenu nebudeš mať nielen chutné koláče, ale aj dobrú náladu.

kolace

Pusti si vianočnú pesničku

Na Vianoce sa najlepšie naladíš práve vianočnými pesničkami a koledami.

Hoď všetky starosti za hlavu

Obleč si vianočné pyžamo, nasaď teplé papuče, uvar kakao, zober tácku s koláčmi, zapni si rozprávky a pokojne sa zvaľ na gauč. Veď Vianoce sú iba raz do roka!

pohoda

Foto: Facebook, Pixabay 

Nerd zbožňujúci leto, fiesty a more. Jeseň prežívam jedine vďaka horúcemu čaju a over-size svetrom. Milujem Imagine Dragons, New York a hlasný smiech. Dúfam, že sa Vám moje články budú páčiť :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here