Príbeh čarodejníka s jazvou na čele dnes už pozná snáď každý. O Harrym Potterovi a čarovnom svete, v ktorom žije vyšlo niekoľko megaúspešných kníh a filmov, pričom práve tento rok nám autorka ponúkla knižné pokračovanie jeho príbehu po devätnástich rokoch a spolu s ním aj divadelnú hru „Harry Potter and The Cursed Child“. J. K. Rowlingová pri príležitosti ôsmeho pokračovania Harryho Pottera prezradila niekoľko zaujímavostí, ktoré si o najslávnejšom čarodejníkovi a jeho svete určite nevedela. 

Meno Lord Voldemort sme všetci čítali zle

Harryho úhlavný nepriateľ má v mene zamlčané „t“ na konci a to by sa čítať nemalo. Samotná autorka však priznala, že každý to číta s „téčkom“ na konci, dokonca aj ona samotná.

V USA existuje skutočná škola pre čarodejníkov

V Severnej Amerike existuje skutočná škola pre čarodejníkov s názvom Ilvermorny. Údajne má dokonca rovnako siahodlhú a magickú históriu ako Harryho milovaný Rokfort. Či je to však skutočne pravda alebo len rozprávky starých mám, to už isté nie je.

Triediaci klobúk nepozná vždy správnu odpoveď

Len pri dvoch študentoch Rokfortu trvalo triediacemu klobúku viac než 5 minút, kým sa rozhodol, na ktorú fakultu ich má poslať. Tým prvým študentom bola profesorka McGonagallová, pri ktorej sa slávny klobúk nevedel rozhodnúť medzi Chrabromilom a Bystrohlavom. Tým druhým študentom bol o niekoľko desiatok rokov, Peter Petigrew. V prípade chlapca, ktorý niekoľko rokov po škole zradil Harryho rodičov a spôsobil tým ich vraždu, sa klobúk rozhodoval medzi Chrabromilom a Slizolinom.

[caption id="attachment_3876" align="alignnone" width="696"]Harry Potter zaujímavosti Harry s manželkou Ginny a ich synom.[/caption]

Dumbledore nevidel v zrkadle z Erisedu ponožky

Zrkadlo z Erisedu sa objavilo v prvej časti Harryho Pottera a ukazovalo ľuďom ich najtajnejšie túžby. Hoci riaditeľ Dumbledore mladučkému Harrymu tvrdil, že v ňom vidí seba, ako dostáva pár ponožiek, klamal. Albus Dumbledore videl v zrkadle celú svoju rodinu živú a zdravú, rovnako ako Harry.

Voldemort a Harry sú príbuzní

Tentokrát sa ti podarilo prečítať Voldemortovo meno so zamlčaným „t“? 😛 Každopádne, Harry aj Tom Riddle (civilné meno Voldemorta) boli vzdialenými príbuznými, pretože korene oboch veľkolepých čarodejníkov siahali až k bratom Peverellovcom (výrobcovia Darov smrti).

Harry a Dudley sa stali v dospelosti priateľmi

Harry a jeho bratranec Dudley sa v mladosti nenávideli, ale v dospelosti sa spriatelili natoľko, že ich rodiny s deťmi sa vzájomne navštevovali. Nie však príliš často, pretože to vadilo Dudleyho rodičom.

Riaditeľ Rokfortu bol gay

Albus Dumbledore bol gay a jeho životnou láskou bol vynikajúci čarodejník Grindelwald, s ktorým boli v mladosti najbližší priatelia, no neskôr zviedli neľútostný boj o bazový prútik.

Foto: Tumblr 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here