Ako iste vieš, sezóna imatrikulácií sa blíži. V školách sa prebieha boj o zvyšné lístky, spolužiačky nerozprávajú o ničom inom ako o svojich krásnych šatách, chlapci zas o tom, ako ich mamy nútia obliecť si slávnostné obleky s viazankami. Čo však robiť, aby si sa z tohto ošiaľu nezbláznila, no naopak užila si svoj večer?

Či už si typ párty baby alebo nie, každá párty sa spája s trochou stresu. A keďže imatrikulácia predstavuje akýsi „vstup“ do sveta dospelých, máš pocit, že je toho na teba naraz príliš veľa a ty by si sa najradšej vrátila naspäť na základnú, kde si sa medzi žiakmi cítila aspoň trocha vyspelo. Hlavu hore, prečítaj si našich pár rád, nahoď úsmev a hlavne si ten večer uži!

Pravidlo číslo jeden: Žiadna panika

Nech ti už o imatrikuláciách narozprávali starší kamaráti čokoľvek, neber si ich rady až tak k srdcu. Väčšina škôl má na aktivity pripravené pre prvákov prísne pravidlá, takže sa nemusíš báť, že ti cielene zničia make-up, šaty a či povesť. Samozrejme, sú aj benevolentnejšie školy, no aj tie aktivity vymýšľajú len starší žiaci, ktorí si zväčša ešte pamätajú, aké je to byť na mieste vystrašeného prváka a nesnažia sa ťa za každú cenu strápniť.

alma-mater

 

Pravidlo číslo dva: Nepreceňuj sa

To, čo teraz napíšem možno vyznie trocha kruto, ale verím, že ti to pomôže. Nie si stredobodom celej slávnosti. Nikto z prítomných si nevšíma výlučne teba, neanalyzuje každučký z tvojich výrazov, nefotí ťa ako sa práve napchávaš bagetou, nekameruje tvoje tanečné kreácie. Takže sa môžeš v pokoji uvoľniť, tancovať  odušu, spievať nahlas i falošne, ako sa ti len bude chcieť.

Pravidlo číslo tri: Nepodceňuj sa

Je pravda, že to nie je párty len a len o tebe, no to samozrejme neznamená, že sa nemôžeš stať hviezdou večera. No ak budeš v snahe znemožniť akýkoľvek trapas a  stáť sama v kúte, jediné, čo tým dosiahneš bude to, že sa ukrátiš o kus zábavy s novými kamarátmi.
Ak vieš pekne spievať, neboj sa zaspievať sólo počas vystúpenia. Ak si super nadaná tanečníčka, neboj sa predviesť sa v strede tanečného parketu. A aj keď neoplývaš žiadnym v danej chvíli využiteľným talentom, zabudni na to. Možno sa tvoje zvláštne tanečné pohyby niekomu budú zdať milé a prelomí to medzi vami ľady.

Pravidlo číslo štyri: Vizáž nie je všetko

Každá z nás chce vyzerať čo najlepšie, no ver mi, imatrikuláciu si viac užiješ v starších šatách po sestre, ktoré sa ti vždy páčili ako v naškrobených drahých šatách, ktoré sú síce trendy, no až tak sa ti ani nepáčia. To, že si si nestihla úplne vykontúrovať tvár, či nalakovať nechty si nikto nevšimne, ak sa budeš zabávať a rozdávať úsmevy na každú stranu. Krásne oblečenie, ktoré si si nestihla kúpiť ti predsa nepokazí celý deň. Veď ako sa vraví, pravá krása vychádza zvnútra.

Pravidlo číslo päť: Užívaj si život

Najdôležitejšia rada zo všetkých. Zabudni na všetky dobre mienené slová, presné pravidlá a zaručené postupy, ktoré si doteraz počula. Vykašli sa na všetkých a na všetko, lebo presne tak si večer najlepšie užiješ. Tak, že budeš sama sebou.

imma

Foto: hdwallpapers.com, Instagram

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here