Vyšla som zo sprchy a ešte raz sa prehrabla v kufri. Netrvalo dlho a hneď mi docvaklo, že Candice sa o všetko postarala. Namiesto športových podprseniek som tu mala čipkované a pár legín mi vymenila za topy a šaty. To je trúbka. Neviem, na čo to tu využijem, ale v tejto chvíli som jej bola vďačná. 

,,Čo tam hore toľko stváraš?“ kričal zdola Jake.
,,Jacob Drew Smith, “ myslím, že menom Jacob som ho ešte nikdy neoslovila, ,,je dôležité aby si sa dnes správal ako dokonalý gentleman. Obleč si preto tie najlepšie džíny aké máš a vytiahni pekné tričko. Dnes musíš byť dokonalý.“ upozornila som ho so žartom v hlase.
,,Óó, takže slečna to chce hrať na nóbl večeru áno? To ti už obyčajný chalan z ulice nestačí?“ a počula som ako sa blíži k dverám.
,,Neopováž sa otvoriť!“ upozornila som ho.
,,Lebo?“ pokúšal.
,,Lebo sa nahnevám. A to predsa nechceš.“
,,Dobre ty blázonko, počkám ťa dole. Ponáhľaj sa.“ a počula som ako pobozkal dvere a odišiel po schodoch späť do kuchyne.
Takže, čo to tu máme. Po jednom som vyťahovala veci z kufra. Najviac sa mi zapáčili krvavo-červené šaty. Mali dlhé rukávy, žiadny výstrih a vzadu úplne nahý chrbát. Nič zbytočne prezdobené, boli úplne jednoduché. Čo ale spravím s vlasmi? Aby som ich nemala rozpustené, uplietla som si vrkoč, ktorý som si pohodila na bok tak, aby to celé vyzeralo „len tak nedbanlivo“ učesané.
Použila som maskaru a vyčarovala si jemné očné linky. Nechcela som použiť červený rúž, to by bolo priveľa, zvolila som teda matný tmavohnedý. Na záver som si troška osviežila tvár lícenkou a konečne sa celá pozrela do zrkadla. Málokedy sa chválim, ale dnes som bola perfektná. Hodná „prvého“ rande s tým dokonalým chalanom, ktorý ma čakal dole.

Keď som otvorila dvere, počula som zvláštne ticho. Podišla som bližšie ku schodom a zrazu som to začula. Prvé tóny piesne od Tracy Champan – Fast Car. A potom so ho uvidela. Stál pri krásne prestretom stole so sviečkami, vínom a kvetmi. V celej izbe bolo menšie prítmie, svetlo robili len voňavé sviečky a svetielka. Pozeral na mňa a ja na neho. Videla som, že nemá slov, no očami mi toho chcel toľko povedať.
Zišla som dole a postavila sa k nemu. Chytil ma za ruku a položil ju na svoje srdce.
Obaja sme stále nepovedali ani slovo. Tá chvíľa bola skrátka príliš magická. Nič podobné som predtým nezažila.
,,Cítiš? Bije len pre teba. Až do konca. Nemá iný dôvod na život, len teba.“ a uprene na mňa pozeral tými svojimi veľkými čokoládovými očami.
Začula som slová piesne a nedalo mi nezaspievať mu trocha. Bola to pieseň ako stvorená pre nás dvoch.
,,Ty máš rýchle auto. Já chcem lístok hocikam. Možno urobíme obchod, možno sa spoločne niekam dostaneme. Akékoľvek miesto je lepšie. Začíname od nuly, a tak nemáme čo stratiť.“
,,Si nádherná! Každý milimeter je na tebe dokonalý. Vyzeráš krásne.“ pochválil ma.
,,Ďakujem, ty dnes tiež ujdeš.“ a žmurkla som na neho.
Roztrhané džíny, ktoré tak miluje, vymenil za pekné tmavomodré nohavice a namiesto vyťahaného trička si obliekol jednoduchú bielu košeľu, so vzorovaným golierom. Samozrejme, nechal si ju rozopnutú snáď do polovice hrude a rukávy si nadvihol až po lakte. Vlasy si výnimočne uhladil a vyzeral ako tí modeli z magazínov. Páčil sa mi. Ešte viac ako inokedy.
,,Toto všetko si pripravil?“ a obzrela som sa ešte raz okolo seba. A to ani nehovorím, ako výborne to voňalo.
,,Toto všetko a ešte viac, pre teba láska.“ chytil mi bradu medzi palec a ukazovák, druhou rukou ma pohladil po vlasoch.
,,Obetoval by som pre teba život. Pamätáš ako sme si vraveli? Pokým ma miluješ…“ zastavil a priblížil sa k mojim perám snáď na milimeter, no ešte sa ich nedotkol, ,,pokým ma miluješ, budem celý tvoj svet.“ dokončil a pobozkal ma. Najprv veľmi nežne, musel cítiť, ako som sa celá chvela. Potom bozk prehĺbil a ja som zacítila jeho hebký jazyk. Rukami som sa mu obmotala okolo krku a on si ma pritisol ešte viac k sebe. Zapadli sme do seba. Ako chýbajúca kocka v stavebnici, boli sme ako jeden.

Z pohľadu Jakea

Nervózne som postával pri pulte. Už bola hore príliš dlho. Tým dievčatám to stále trvá večnosť. Ale Jessica taká nebola. Ona bola prirodzená, vôbec nemusela nič urobiť, len otvoriť oči a usmiať sa. Žiadne šaty, žiadny make-up. Ale chápem, že ako každá baba, aj ona sa chcela troška vyfintiť.
Ja som skúšal prekutrať Elijahovu skriňu. Našiel som tam túto fajnovú košeľu. Bola pekne snehobiela a na golieri a rukávoch malá tmavomodrý vzor. Nechal som si ju rozopnutú, tak sa mi to páčilo. Zapravil som si ju do tmavomodrých nohavíc a dúfal, že sa to Jessice bude páčiť. Neposlušné vlasy som tentokrát upravil a učesal na jednu stranu. Pri pohľade do zrkadla som videl uhladeného fešáka, nie mafiána, ktorý predával drogy.
Všetko bolo pripravené. Dokonca som nám vybral aj pesničku. Keď som ju začul, a počul ten text, vedel som, že to bude naša skladba.
,Ty máš rýchle auto
A já nás chcem odtiaľto dostať.
Robila som v potravinách, a ušetrila trocha peňazí.
Nemusíme ísť príliš ďaleko,
stačí cez hranice
Ty a ja budeme mať prácu
a konečne spoznáme, čo znamená žiť.
Máš rýchle auto,
ale je dosť rýchle, aby sme unikli preč?
Musíme sa rozhodnúť,
či dnes večer odísť alebo tu žiť a zomrieť.´

Všetko ostatné bolo prichystané. Našiel som sviečky, malé svetielka som obmotal okolo verandy, pekné obrúsky tomu pridali trocha farby. Do starého gramofónu som hodil platňu Tracy Chapman a netrpezlivo čakal na Jess.
V tom som ju uvidel. Bola prenádherná. Dokonalá. Bez jedinej chyby. Sexi. Strašne sexi. Myslím, že mi aj tiekli sliny, ale neuvedomil som si to. Tak ma oslnila. Wau. V momente som mal chuť k nej skočiť a bozkávať ju. Avšak táto chvíľa bola výnimočná.

Navečerali sme sa a bol som rád, že Jessice to chutilo.
,,Vynikajúce. Nevedela som, že v tebe drieme toľký talent.“ zažartovala, ale vedel som, že mi tým vlastne vzdala poklonu.
,,Vieš, nemôžem ti ukázať všetko hneď, zomrela by si od toľkej lásky“ dvihol som obočie a zatváril sa ako najväčší frajer široko-ďaleko.
,,Samozrejme, už som si myslela, že to dnes nepríde.“ a pokrútila očami.
,,Čo myslíš?“ pozrel som sa na ňu nechápavo.
,,No čo asi? Samochvála“ a obaja sme sa zasmiali.

Po večeri sme sa presunuli na terasu. Nachystal som nám deky a premiestnil víno von.
,,Môžem ti ešte raz povedať, aká si dnes krásna? Doslova žiariš.“ pochválil som ju znova zatiaľ čo sa snažila zakryť do deky.
,,Ale prestaň, budem sa červenať.“ a zakryla si tvár.
Hneď som si k nej sadol a chytil jej ruku.
,,Nezakrývaj čo je také pekné. Nehanbi sa. Si perfektná.“ a pobozkal som ju. Chytil som jej tvár do dlaní a snažil som sa byť čo najnežnejší.
Sadol som si za ňu a pevne ju objal. Ležala mi v náručí a spolu sme pozerali na jasné nebo.
,,Jake?“ začala po chvíli.
,,Áno?“
,,Keď sa ťa niečo spýtam, sľúbiš mi, že sa nenahneváš?“ spýtala sa opatrne no vedel som, že takýto začiatok neveští nič dobré.
,,Skúsiť to môžeš.“ usmial som sa, no očakával som problémy. Nechcel som však aby sa Jess trápila.
,,Nechýba ti otec? Jazmyn? George? Skrátka, nechýba ti domov?“ spýtala sa potichu, až som mal pocit, že sa bála.
,,Čakal som všetko, ale nie, že sa spýtaš na rodinu.“ snažil som sa zahovoriť. Jasné, že mi chýbali. Šialene.
,,Ja som nikdy nemal skutočný domov Jess. Preto som teraz tu, aby som si s tebou vytvoril to, čo mi vždy chýbalo.“
,,Ale, nechceš vedieť ako sa majú, či sú v poriadku? Čo sa doma deje?“ nástojčila.
,,Nie. Som tu s tebou. Nikto iný ma nezaujíma.“
,,A Jazmyn? Len teraz si ju znova našiel.“
,,Bola spokojná doteraz. Má chlapa, ktorý sa o ňu postará a viem, že keď to bude čo i len trocha možné, stretneme sa.“
No nedalo mi nespýtať sa: ,,Tebe chýba otec?“
Otočila sa ku mne a pozrela mi do očí.
,,Chýba mi Thomas. A jasné, že by som rada videla Candice, aj Sue a rada by som sa ich spýtala čo majú nové.“ videl som, ako sa jej na krajíčku zaleskla slza.
V prvej chvíli mi napadlo, že so mnou nie je šťastná, a že robím niečo zle. No na druhej strane som si hneď uvedomil, že rodina je rodina. A v tomto nemôžem bojovať s jej bratom. Majú úplne iné puto a verím, že aj ona chýba jemu.
,,Zlatko, sľubujem, že to nejako vyriešime. Veríš mi?“ pevne som ju stihol a položil jej hlavu na plece.
,,Verím ti.“ otočila sa hlavou ku mne a pobozkala ma na čelo.

Ako sme tak sedeli a Jessica sa zo mňa snažila dostať recept na špagety začul som nejaký pohyb. Okamžite som vyskočil a preľakol sa, že nás niekto našiel.
,,Jess, nehýb sa. Zostaň tu ticho. Ani sa nepohni.“ nepovedala ani slovko, len prikývla.
Pomaly som sa blížil ku vchodovým dverám a hlasno som prehltol. Určite tam niekto bol. Počul som kroky.
Postavil som sa za dvere a čakal kým ten bastard otvorí dvere. Potom by som ho dostal.
Dvere pomaly zavŕzgali a ja som bol pripravený skočiť po ňom.
,,Dobrý večer hrdličky!“ ozvalo sa a ja som okamžite spoznal ten hlas.
,,Si normálny?? Vystrašil si ma na smrť. Vieš v akej sme situácii.“ okríkol som ho, no nemohol som odolať, bol som veľmi rád, že ho konečne vidím.
,,Sorry brácho, čo už. Hlavne, že si mi neodťal hlavu.“ zasmial sa a ja som bol rád, že sa to fakt nestalo.
,,Poď na moju hruď!“ zvolal a ja som sa neubránil smiechu. Objal som ho.
,,Ako si sa sem dostal. Prečo?“ zhodil som na neho vlnu otázok a úplne zabudol na Jess, ktorá práve vošla do obývačky.
,,Jake? Kto je to?“
,,Bejby, poď sem. Zoznámim vás. To je Elijah. Vďačíme mu za život.“ a potľapkal som ho po ramene.
,,Ou, takže Elijah. Ahoj, teší ma! Veľa som o tebe počula. Veľmi pekne ti ďakujeme za pomoc, je to tu parádne.“ a dala mu pusu na obe líca.
,,Decká, to je najmenej. Nie som tu však na zdvorilostnej návšteve.“ a zrazu zvážnel. Presunul sa na gauč a vyzeral nervózne.
,,Nalejem ti niečo? Čo sa deje?“ spýtal som sa, zatiaľ čo som hľadal pohár na whiskey.
,,Hej! Ty máš moju košeľu?“ začudovane sa na mňa pozrel a Jess zrazu vybuchla smiechom.
,,Nooo, nič lepšie som tu nenašiel.“ ospravedlnil som sa, no vedel som, že Elijah len tak podpichuje.
,,Ups. Ja som asi niečo dôležité prerušil však?“ a pozrel sa smerom k Jess, ktorá si dávala dole náušnice.
,,Nie, to je v poriadku. Nerobili sme nič, čo by sme nemohli robiť každý deň.“ usmiala sa na neho, no bolo vidieť, že aj ona je trocha nervózna.
Priniesol som pohár whiskey, podal mu ho do rúk a mimikou tváre mu naznačil, že chcem netrpezlivo vedieť, čo tu do pekla robí.
Jess mi sadla na koleno a chytila mi ruku. Bála sa.
,,Jake, prišiel som vás varovať.“ a na ex vypil všetku whiskey.
,,Varovať?“ nechápavo som na neho pozrel.
,,Vaša banda zhromažďuje ľudí, chystajú sa na teba. Nevedia kde majú začať, no zháňajú vás. Zlé jazyky hovoria, že sa John spojil s Billym.“
,,Čo? Môj otec a Billy? To je vylúčené. Je blázon ale toto by bolo priveľa.“ Jessica krútila hlavou, no mne to až také nemožné nepripadalo.
,,Je to vážne. Chcú teba Jake. Avšak, mŕtveho.“ dokončil a rukami si prehrabol vlasy.

Foto: Tumblr 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here