,,Kde začneme?“ spýtala som sa Jakea v aute. Pomaly sme prechádzali malou dedinkou a ja som sa snažila čo najviac rozhliadať po okolí.
,,Úprimne? Netuším. Možno by som mohol skočiť do nejakej dielne alebo penziónu. Vždy ma bavilo niečo montovať a opravovať. Údržbárov nie je nikdy dosť.“ hovoril, zatiaľ čo sa veľmi sústredene pozeral z okna a nervózne si hrýzol do pery. 

,,Čo sa deje? Si nejaký zvláštny.“
,,Nič Jess, len nechcem niečo prehliadnuť.“ odpovedal bez toho, aby na mňa pozrel.
,,Zastav!“ skríkla som.
,,Aha, tu je autodielňa. Myslíš, že by sa ti tu páčilo? Možno niekoho potrebujú.“ videla som, ako sa Jakeove oči mierne rozžiarili.
,,To by bolo super, ideme!“ odstavil auto na krajnici a obaja sme hneď vystúpili.
,,Vyzeralo to celkom schopne. Malý domček lákal predným nápisom „Stanleyho dielňa“. Na dvore stálo zopár rozobratých áut a nejaké súčiastky sa nedbanlivo povaľovali na zemi. Celkovo však miesto pôsobilo čisto a upratane.
Jake neváhal a otvoril dvere.
,,Zdravím. Haló, je tu niekto?“ spýtal sa sebavedomo.
,,Hej, hej, kto ste??“ ozval sa spoza dverí starší pán. Predpokladala som to, že to bude Stanley.
,,Prepáčte, že sme takto vošli, chceme sa len niečo spýtať.“ usmiala som sa a snažila sa pôsobiť milo, aj napriek nepriateľskému tónu, ktorým na nás ten chlap vybehol.
,,Dnes neprijímam žiadne zákazky, mám toho veľa. Radšej odíďte.“
,,No to sa ani nečudujem, keď je ku všetkým taký“ pošepkal mi Jake a ja som sa musela zachichotať.
,,Čo je vám smiešne decká? Neotravujte a vypadnite s tou kraksňou z môjho pozemku.“ zvýšil hlas a mne sa to prestávalo páčiť.
,,S kraksňou? Ešte raz, asi som nepočul dobre!“ nenechal sa Jake.
,,Hej mladý, nezvyšuj na mňa hlas, lebo si to môžeme ručne – stručne vybaviť.“ a povytiahol si rukávy na špinavej košeli.
To sa mi prestávalo páčiť a videla som ako Jakeovi navrela žila na krku. To nebolo dobré znamenie.
,,Jake, upokoj sa a radšej odíďme.“ povedala som a chytila ho za ruku.
,,Nie, neodídem. Veď som sa len prišiel slušne spýtať na prácu a henten ma hnusne odbil.“ hovoril nahnevane a vôbec si nevšímal namosúreného chlapa.
,,Ja viem, ale poďme, poďme radšej preč. Posledné čo potrebujeme sú problémy. A rozbitá hlava.“ a ťahala som ho z dielne.
,,Idiot.“ zašomral Jake a jeho nálada okamžite klesla na bod mrazu.
,,Doparoma! Neznášam takýchto agresívnych starých dedov! Čo si akože o sebe myslí?“ poznamenal a buchol päsťami do volantu.
,,Upokoj sa. Nájdeme niečo iné.“ snažila som sa ho povzbudiť, aj keď som nerozumela, prečo ho to tak vytočilo. Veď dokopy o nič nešlo.
,,Nie. Nenájdeme. Zdochneme tu, bez jedla, bez práce, bez peňazí. Dofrasa! A za všetko môžem ja. Skazil som ti život.“ a zaboril si tvár do dlaní.
,,Jake, blázniš? Spamätaj sa. Ja som sa tak rozhodla, k ničomu si ma nenútil. Sme v tom spoločne. Neštvi ma.“ a chytila som ho za koleno.
,,Jess, ty nechápeš? Odišla si kvôli mne a ja sa o teba neviem postarať.“
,,Nenariekaj ako malý chlapec! Čo mi chýba? Som najšťastnejšie dievča na svete.“ ohriakla som ho. Tých jeho rečí som mala už dosť.
,,Sľúbil si, že sa o mňa postaráš, že budeme spolu v dobrom aj v zlom. A ty sa tu stresuješ po prvom neúspechu.“
,,Máš pravdu. Prepáč Jess. Už žiadne opúšťacke reči. Len mi to prišlo ľúto. Chcem aby ti nič nechýbalo.“ zdvihol hlavu a so smutnými očami na mňa pozrel.
,,Som s tebou. Nič mi nechýba.“ usmiala som sa a dala mu pusu na líce. V tom mi ale nepekne zaškvŕkalo v bruchu.
,,O niečom by som možno vedel.“ a pozrel sa mi na brucho.
Zasmiala som sa a pokrútila som hlavou.
,,No, obed by nezaškodil.“ a pohladkala som sa po tričku.

Z pohľadu Johna

Premýšľal som. Úpenlivo. Kde by mohli ísť? Kde má ten malý srab nejakých známych? Komu by sa mohla ozvať Jess? Žeby skúsila moju sestru v Ohiu? Tomu neverím, nakoľko by vedela, že to bude prvé miesto, kde ju budem hľadať.
Vedel som, čo musím urobiť. Bolo to síce riskantné, ale za skúšku nič nedám. Viem, že ohrozujem seba aj ostatných, avšak na tom mi teraz vôbec nezáležalo.
Stretnime sa. O deviatej v starej továrni za mestom. John.
Nevedel som, či Billy túto správu dostane. Musel som to skúsiť, bol totiž jediný, kto pátral po mladom Smithovi. Čo ak mal nejaké informácie? Som ochotný podstúpiť akékoľvek riziko, len aby som dostal svoju dcéru domov.
Mobil zavibroval, v tej chvíli vo mne podskočilo.
Budem tam.
Jasné, stručné rýchle. Mohol som čakať všetko no naskytla sa mi jedinečná šanca a ja som bol rozhodnutý ju využiť.

,,Ale, ale. Starý známy John Tyler. Poviem ti úprimne, teba som tu nečakal. Čo to? Zažiadalo sa ti trocha adrenalínu?“ podpichoval ma Billy, ktorý odfúkol dym z polorozťahanej cigarety.
,,Potrebujem informácie.“ odsekol som, dúfajúc, že sa niečo dozviem.
,,To, čo potrebuješ ma vôbec nezaujíma. Chcem ťa ubezpečiť, že tvoje potreby sú tu na poslednom mieste. Teraz sa budem pýtať ja.“ a priblížil sa. Nebudem klamať, nebolo mi všetko jedno.
,,Kde je Smith? Kde je mladý Smith? Chcem ho nájsť a zobrať mu všetko na čom mu záleží.“
,,Potom máme niečo spoločné.“
Billymu skoro zabehla cigareta. Vypúlil oči a pozrel na mňa.
,,Chceš zradiť svoju crew a ísť proti svojim? Pekne. Nakoniec si taký istý zmrd ako všetci ostatní.“ a odpľul si vedľa mňa.
,,Máme sa od koho učiť.“ a nenávistne som na neho pozrel. Nikdy mu neodpustím, že mi odlákal ženu.
,,Nebuď drzý, môžeme to skončiť hneď.“ z ničoho nič vytiahol zbraň a priložil mi ju k hlave.
,,Chcem len dostať Smitha. Si v tom so mnou alebo nie? Môžem ti byť užitočný, zistím všetko podstatné, ty mi pomôžeš zbaviť sa ho.“ sľuboval som, no v kútiku duše som sa poriadne bál.
,,Hm, nie je to zlý návrh. Fajn.“ pokrútil ústami, zložil zbraň a prehrabol si mastné vlasy.
Pustil ma a spadol som na zem.
,,Moji chlapi ho sledovali až po hranice, tam som ho stratil. Vieme len, že šli na východ Kanady. Spolu aj s tvojou chrumkavou dcérou.“ nadhodil slizký úškrn.
,,Jessicu si neber do papule ty…“
,,Tú malú šťandu som nezabil len kvôli jej matke. Ale aj tá jej má už plné zuby.“
Vrela vo mne každá bunka a mal som sto chutí vybiť mu zuby.
,,Choď do riti!“ zakričal som silno.
,,Vypadni mi z očí, lebo si to rozmyslím.“ v tom okamihu sa tam objavili ďalší jeho muži a ja som vedel, že musím ustúpiť.
,,Vyzerá to, že sme partneri.“ zasmial sa.
,,S tebou nikdy.“ zvráštil som obočie.
,,Uvidíme. Ešte sa stretneme. Radil by som ti, aby si mi priniesol nejaké informácie, toho malého smrada chytím a pomstím sa mu za všetko.“
Nerozumel som veľmi o čom hovorí, a popravde mi to vŕtalo v hlave.
Billy so svojimi opicami odišiel a ja som zostal ležať na zemi. Čo som to spravil? Spojil som sa s človekom, ktorý má v hľadáčiku moju dcéru. Čo som to za otca?
Jessica sa hlavne nesmie dozvedieť pravý dôvod, prečo som nechcel, aby bola s Jakeom. Nemôžu byť spolu. Nejde to. Ak by vedela to strašné tajomstvo, zničilo by ju to. A to nedovolím. Radšej ho zabijem.

Foto: Tumblr 

Ivet
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here