Cestovali sme nevedno kam. Bolo mi to ukradnuté. Nič som nepotrebovala, pretože som všetko mala pri sebe. Gumených medvedíkov a jeho. Jeho krásny úsmev, milujúci pohľad a jeho lásku. Spoločne sme prekonali tak veľa prekážok, že nejaká zápcha pred kanadskými hranicami nás nemohla zastaviť. 

,,Už len chvíľu a budeme na mieste.“ pozrel sa na mňa Jake.
,,Ako to? Ty vieš kam ideme? Myslela som…“ nenechal ma dokončiť.
,,Na poslednú chvíľu sa mi podarilo spojiť s Elijahom. Už párkrát ma z problémov vytiahol. Spomenul som si, že má útulnú chatu pri kanadských jazerách.“ pokojne vysvetľoval Jake, zatiaľ čo si odpil z koly.
,,To naozaj? Kedy si mi to akože chcel oznámiť?“ prísne som na neho pozrela, avšak on vedel, že to bolo len zo žartu.
,,Chcel som ťa prekvapiť. Keď to tam uvidíš, zamiluješ si to.“
,,Milujem teba. A ak by som mala spať v tomto aute, nesprchovať sa a jesť len polotovary z benzíniek, neprekážalo by mi to.“
,,Tak to si píš, že prekážalo. Sprchu si dáme hneď ako prvú. Alebo môžeme skočiť nahí do jazera.“ a rozžiarili sa mu oči ako malému dieťaťu.
,,To by sa ti páčilo Smith, čo? Radšej sa sústreď na jazdu.“ stisla som mu pevne ruku a svoju hlavu zaborila do medzery medzi jeho ramenom a krkom. Práve v tejto chvíli to bolo to najbezpečnejšie a najpohodlnejšie miesto na zemi.
Celou cestou som však nebola úplne pokojná. Asi chvíľu potrvá, kým mi z mysle zmizne obraz auta, ktoré nás sledovalo, a môjho otca, ktorý skoro na smrť zbil Jakea. Chcela som byť čo najďalej od New Yorku. Snáď nás v Kanade nenájde a my budeme môcť žiť šťastne. Aj keď si to teraz neviem predstaviť. Máme nejakú hotovosť, to áno. Ale čo potom? Potrebujem si urýchlene nájsť prácu. Pochybujem však, že Jake to dovolí. Jasne sa vyjadril, že chce, aby som šla na výšku. To teraz nie je podstatné, spolu to nejako zvládneme. Musíme.

Ako sme sa pomaly blížili k cieľu, nevedela som sa vynadívať na tú nádheru. Bolo viac ako zjavné, že aj Jakeovi sa tu páčilo a toto miesto nevybral len tak náhodou.
,,Čo povieš láska?“ spýtal sa a hladkal ma po stehne.
,,Myslím, že toto je náš osobný, dokonalý raj. Budeme tu šťastní.“ zašepkala som mu do ucha a nechcela aby táto chvíľa skončila.
,,Ale, ako budem chodiť na výšku? A ty do práce? Ako tu budeme fungovať? Je to malá dedina, je tu vôbec internet?“ premýšľala som.
,,Pri mne ho nebudeš potrebovať. Pri mne už nebudeš potrebovať nič.“ a lišiacky sa na mňa usmial.
Skrz neporušenú prírodu a prekrásne výhľady sme sa dostali až skoro na okraj lesa. Jake odstavil auto a víťazoslávne zahlásil: ,,Sme tu, princezná! Vystupovať, som poriadne hladný!“
,,Jasné, typický chlap!“ a dala som mu pusu na ústa.
,,Jess?“ pozrel na mňa.
,,Počúvam.“ prehltla som.
,,Milujem ťa. Vždy ťa budem obdivovať za to, aké máš veľké srdce a za to, ako si sa dokázala vzoprieť nielen otcovi, ale aj celému svetu, aby si bola so mnou. Aby si zachránila našu lásku.“
,,Ach Jake…“ vzdychla som a chcela pokračovať, keď v tom mi priložil prst na ústa.
,,Nie, nič nehovor. “ a pobozkal ma tak vrúcne, až som sa konečne prestala báť. Nechcela som aby prestal. Jeho pery boli tak sladké. Neviem či som cítila kúsky medvedíkov alebo len sladkosť jeho samotného. Bol úžasný. Chvela som sa ako prvýkrát a vedela som, že utiecť s ním bolo dobré rozhodnutie.
,,Fajn, myslím, že na toto si zvyknem rýchlo.“ usmiala som sa mu na perách.
,,Poďme sa pozrieť dovnútra, čaká nás nový život.“ a pevne ma chytil za ruku.

Z pohľadu Jakea

Dik bro, máš to u mňa. Hneď ako sa veci aspoň trocha upokoja, ozvem sa.
Poslal som správu Elijahovi, že všetko je v poriadku a my sme dorazili. Je to starý kamarát ešte z čias, keď sme mali úplne obyčajný život. Keď sa veci začali komplikovať, vždy sa objavil vo chvíli, keď som ho najviac potreboval. Dlho som o ňom nepočul, no vedel som, že je jediný, na koho sa môžem obrátiť. A tak to aj bolo. Požičal mi tento domček, prakticky je nemožné, aby nás tu niekto našiel. V prvom rade chcem, aby bola Jessica v bezpečí. Ak bude potrebné, zostaneme tu aj niekoľko mesiacov. Musíme sa dostať z Billyho radarov a nesmieme veriť nikomu.
,,Je to tu skvelé! Jednoduché, útulné a zároveň komfortné. Bude to tu fajn.“ tešila sa Jessica, ktorá sa premávala z jednej izby do druhej.
Kufor a batoh som hodil do obývačky, bol som veľmi unavený. Stále som sa necítil úplne fit po poslednom stretnutí s Johnom, no bolo nad slnko jasnejšie, že s touto malou divoškou sa dám čoskoro dokopy.
,,Zlatko, poď sem, toto musíš vidieť!“ kričala z poschodia natešená Jess. Kútiky úst sa mi pohli a hneď som vybehol za ňou.
,,Čo si našla? Azda máme obrovskú posteľ a ty sa už nevieš dočkať ako ťa v nej dnes večer bohovsky pomilujem?“ nemohol som si odpustiť menší žart, aj keď mi boli všetci svätí svedkami, že to bolo niečo, po čom som túžil asi najviac.
,,Ha-ha, ty si idiot, fakt!“ prekrútila očami a zavolala ma do spálne.
,,Tak predsa len, mal som pravdu.“ zdvihol som obočie.
,,Poď sem ty otrava.“ chytila ma za ruku a ťahala na balkón.
Naskytol sa mi pohľad tak krásny, ako som jakživ ešte nevidel. Všade kam som dovidel bolo vidno zelený ihličnatý les. Pomedzi vrcholky stromov sa predierali zasnežené kopce Apalačských vrchov a jasné modrozelené jazero pôsobilo viac než upokojujúco.
,,Wau! Nič krajšie som nevidel,“ zízal som s otvorenými očami, no po sekunde ticha som pokračoval, ,,ale áno, vlastne videl, teba!“ a dal som jej pusu na koniec nosa.
,,Blázon!“ buchla ma do hrude a vzápätí sa pritisla bližšie do môjho objatia.
Stisol som ju pevne, aby sa viac nebála, aby vedela, že v tomto náručí má všetko. Tak strašne veľmi som ju miloval. Neveril som, že človek je niečoho takého schopný. S ňou som bol lepším mužom.
Perami som jej hladkal vlasy a nepúšťal ju. Nemuseli sme nič hovoriť, obaja sme vedeli, na čo myslí ten druhý. Boli sme spolu perfektní.
,,Sľubujem“ vyšlo zo mňa znenazdajky.
Jessica sa na mňa otočila a pozrela mi do očí.
,,Verím ti.“ a pobozkala ma.
Aj keď neprešlo veľa času, obaja sme vedeli, že sme dospelejší. Veci, ktoré sa stali z nás urobili iných ľudí. Verili sme si viac a spoliehali sa jeden na druhého. Len s ňou má všetko zmysel a čo príde potom, to vymyslíme. Spoločne.

Foto: Pinterest 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here