Popoluška, Snehulienka či Merida. To je len zlomok z Disneyho hrdiniek, ktoré sa dočkali svojho vlastného filmu. Niektoré veci v týchto snímkoch však neboli uvedené alebo si si ich možno len nevšimla. Pozri sa s nami zaujímavé fakty, ktoré si o princeznách nevedela. [sociallocker]

 

Ariel (Malá morská víla)

Ariel je jediná z princezien, ktorá sa nenarodila ako človek. Jej meno v hebrejčine znamená „Boží lev“. Pre Arielinu tvár poslúžila ako vzor Alyssa Milano.

 

Aurora (Šípková Ruženka)

Je prvou z Disneyho princezien, ktorá má fialové oči. Napriek tomu, že je hlavnou postavou, dostala vo svojom filme len 18 minút a rovnako tak len 18 viet, vďaka čomu je najtichšia Disneho princezná.

 

Belle (Kráska a zviera)

Belle je jediná princezná z dielne Disneyho, ktorá má hnedé oči. Vo svojej rozprávke by mala mať 17 rokov. Ako jediná v meste nosí modrú, tým symbolizuje pozíciu outsidera. Rovnako tak môžeš vidieť modrú aj na odeve, ktorý nosí Zviera. Pre jej tvorbu poslúžila ako model Sherri Stoner, ktorá bola tiež vzor pre Ariel. Po Popoluške je Belle druhou princeznou, ktorá nemá kráľovský pôvod. Scenáristka Linda Woolverton pridala k Belle dôležitý detail. Je to pramienok vlasov, ktorý jej padá do tváre, vďaka čomu nepôsobí ako úplne dokonalá postava.

 

Jasmine (Aladin)

Jej charakter bol inšpirovaný princeznou z arabskej ľudovej rozprávky „Tisíc a jedna noc“. Vo filme má 15 rokov.

Prettiest princess #day6 #princesschallenge #princessjasmine

A post shared by Jordan Heckman (@mrsheckman21) on

 

Merida (Brave)

Aj v prípade Meridy chceli dabing Reese Witherspoon. Svoj hlas jej však prepožičala Kelly Macdonald. Merida je jedinou princeznou, ktorá má bratov a nemá americký prízvuk.

 

Mulan

Príbeh Mulan je inšpirovaný starovekou čínskou legendou o bojovníčke z básne „Balada o Mulan“. Pozoruhodné je aj to, že Mulan je prvá Disneyho princezná, ktorá vlastne princeznou nie je. Všetky ostatné patria do kráľovskej rodiny od narodenia alebo vďaka sobášu. Piesne v podaní Mulan a Jasmine má na svedomí rovnaký človek, Lea Salonga. Mulan a Merida ako jediné z Disneyho princezien ovládajú lukostreľbu.

 

Pocahontas

Pocahontas je ako jediná inšpirovaná skutočnou dievčinou (v prípade Mulan to neplatí, ide totiž o legendu). Je jedinou z Disneyho princezien s tetovaním. Vo filme má 18 rokov.

 

Popoluška

Popoluška mala vraj 19 rokov a bola Disneyho obľúbenkyňou. Rovnako tak raz priznal, že premena Popoluškiných obyčajných šiat na večernú róbu bol jeden z jeho obľúbených momentov v animovaní. V pôvodných plánoch filmu má Popoluška domáce zvieratko, korytnačku Clarissu. Ilene Woods netušila, že jej hlas bude znieť vo filme. Nahrala pár piesní ako demo, ktoré mali poslúžiť ako inšpirácia. Disneymu sa však po vypočutí tak zapáčila, že ju uprednostnil pred 400 ďalšími, ktoré sa o rolu uchádzali.

CINDEREELLLLAAA! Walt Disney's second Princess and sixth feature film protagonist, Cinderella is a symbol of hope and believing who suffers endlessly and earns her happily ever after through hard work and perseverance. Only when her efforts are unfairly ruined does her fairy godmother save the day, and even after all of the horrific abuse from her stepfamily, she has a heart large enough to forgive them. How can you not love Cinderella? 💭🌠💙💍 FOTD: The scene in which Cinderella's ripped dress transforms into her magnificent gown was Walt's favourite piece of animation produced by the studio! #cinderella #cinderella1950 #waltdisney #waltdisneyscinderella #hope #dreams #believing #rolemodels #feministrolemodel #gown #ball #disney #disneyclassic #defenceofcinderella #animatedcinderella #animatedfilms #animatedfeature #waltdisneypictures #waltdisneyaninationstudios #1959

A post shared by @disney_dream_dosage on

 

Rapunzel (Na vlásku)

Rapunzel si drží prvenstvo v najväčších očiach. Spolu so Snehulienkou sú z Bavorska. Na jej dabing bola pôvodne obsadená Kristin Chenoweth, ale od projektu odstúpila. Nahradila ju Reese Witherspoon, ktorá však tiež zrušila svoje účinkovanie, a tak nakoniec rola pripadla Mandy Moore. Jej vášeň pre maľovanie bola inšpirovaná jej tvorcom. Glen Keane má totiž dcéru, ktorá si vždy chcela vymaľovať svoju izbu podľa seba. Vďaka tomu si z nej jej otec vzal príklad, dokonca ju najal, aby navrhla, ako bude vyzerať izba Rapunzel.

 

Snehulienka

Snehulienka mala len 14 rokov a to z nej robí najmladšiu z Disneyho princezien. V roku 1987 sa dočkala svojej hviezdy na Hollywoodskom chodníku slávy. Ostatné toto šťastie nemali. Hlas jej prepožičala Adriana Caselotti. K role sa dostala netradičným spôsobom. Jej otec pomáhal Waltovi v oblasti hudby a Adriana raz začula ich telefonát. Začala mu rozprávať do telefónu, aby presvedčila Disneyho, že je pre rolu Snehulienky tá pravá. A uspela. Porazila pritom 150 iných dievčat. Výzor Snehulienky majú na svedomí Mary Pickford a Betty Boop.

#snowwhite #snowwhitedisney #disneybeauty

A post shared by waltdisney (@waltdisney_official_) on

 

Tiana (Princezná a žaba)

Tiana získala prvenstvo so svojimi jamkami na lícach. Spolu s Mulan sú jedinými ľaváčkami medzi Disneyho princeznami. Pôvodne sa mala volať Madeline, alebo skrátene Maddy. Kritici však protestovali, pretože im to meno prišlo „otrocké“. Preto ho Disney zmenil na Tianu.

Foto: Instagram [/sociallocker]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here