„Na vlásku“, „Ľadové kráľovstvo“ či klasická „Snehulienka“. V týchto obľúbených animákoch mali princezné svojich záchrancov, bez nich to proste nešlo. No teraz do štúdia Disney zavítalo odvážne dievča, ktoré rozhodne zachraňovať nepotrebuje. [sociallocker]

Moana, ako túto animovanú krásku pomenovali, nebude mať vo svojom príbehu žiadnu romantiku. Tak sa rozhodli tvorcovia, ktorý jej namiesto lásky pripravili na cestu poriadne dobrodružstvo. Ako povedali režiséri projektu John Musker a Ron Clement, film sa bude točiť okolo tejto polynézskej princeznej, ktorá pri záchrane sveta nájde samu seba. Vybrali jej veru neľahkú úlohu!

 

Hoci už sme sa pozerali na dievčatá, ktoré sa obišli bez princov (Elza, Merida), práve Moana by mohla zaviesť nový trend v Disneyho rozprávkach, ktoré by sa točili okolo ženských hrdiniek bez romantických príbehov. Ktovie, či by však mali taký úspech. Veď bez záchrancu by Anna umrzla niekde v lese, Popoluška by chodila bosá a Šípková Ruženka by spala možno až do skonania sveta. Ale to sa snáď Moane nestane.

 

Foto: Facebook, Instagram | Video: YouTube [/sociallocker]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here