Či už si chytila bronz niekde pri mori, na kúpalisku alebo na záhrade, určite sa ho nechceš tak skoro zbaviť. Preto ti prinášame päť jednoduchých rád, vďaka ktorým sa budeš svojím opálením chváliť ešte v jeseni. 

Udržať si pekne opálenú pokožku nie je až tak jednoduché. Dôležité avšak je, aby si sa o ňu starala aj po hodinách strávených na slnku. Základom je samozrejme pravidelné používanie krému po opaľovaní, ale to zďaleka nie je všetko.

Slnko nie je nepriateľ

Samozrejme, neplatí to vtedy, ak si to s opaľovaním prehnala. Keď je pokožka spálená, začervenaná a nepríjemne páli, radšej sa zdržuj v tieni. Ak ale tvoje telo pokrýva jemná hnedá, netreba sa slnka báť. Práve naopak. Opálenie vydrží dlhšie, ak sa nebudeš slnečným lúčom vyhýbať.

Pozor na vysúšanie

Máme na mysli napríklad sauny a kúpeľ v horúcej vode. Ak už  predsa len jednej z týchto vecí neodoláš, mala by si mať po ruke krém či olej, ktorý pokožku hydratuje.

Betakarotén

Pre zdravú pleť a dlhšie opálenie je to rozhodne vitamín, ktorý nesmie chýbať. Či už si ho vyberieš v lekárni alebo ako krém v drogérii, je to úplne jedno. Tento provitamín A obsahujú aj mnohé mlieka na opaľovanie.

Vitamín E

Ďalším výborným pomocníkom na udržanie opálenia je práve vitamín E. Stará sa o kvalitu pokožky a vyživuje ju. Nemusíš siahať po tabletkách, stačí si do jedálnička pridať orechy  či semiačka, alebo niektoré druhy ovocia (marhuľa, jablko, melón).

 

Žiadne drhnutie

Ak rada používaš hubky či kefky pri umývaní, aspoň v lete ich z kúpeľne vyhoď. Opálenie ti po nich totiž rýchlejšie zmizne a rovnako môže pôsobiť aj drsnejší peeling. Preto, ak už sa bez neho neobídeš, zvoľ radšej veľmi jemný. A po sprche zo seba nedrhni vodu uterákom, len ho jemne prikladaj na pokožku a nechaj ju prirodzene uschnúť.

Foto: Instagram, Tumblr 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here