Najlepšia vec na pokazenom rande je, že z neho odchádzame s  veselou historku, ktorú môžeme rozprávať kamoškám, a zároveň malou pochybnosťou, či náhodou náš pokusný králik nebol ten pravý. My v redakcii sme dali hlavy dohromady a prišli sme na desať najbežnejších chýb, ktoré ti dokonale zabijú šancu na druhé rande. 

 

Neskorý príchod

Aj päťminútové meškanie je na prvom rande ťažko ospravedlniteľné. Človek, s ktorým sa ideš stretnúť už je aj bez toho dostatočne nervózny, takže nechať ho čakať a rozmýšľať, či vôbec prídeš alebo si sa na neho vykašľala, je dosť neslušné.

Nevhodné oblečenie

Vždy prispôsob svoje oblečenie tomu, kam sa na rande chystáš. Ak máte naplánovanú prechádzku pri jazere, asi nebude najlepší nápad dávať si lodičky, aj keď v nich tvoje nohy vyzerajú dlhšie a štíhlejšie. Taktiež ak idete na večeru do reštaurácie, športové oblečenie vymeň za elegantnejšie kúsky.

firsts

Politické a náboženské témy

Týmto témam rozhovoru sa na prvom rande rozhodne snaž vyvarovať. Je dôležité, aby si najskôr zistila, kam až môžeš zájsť, aby to chalanovi nebolo nepríjemné. Nesnaž sa ho presviedčať o správnosti tvojho náboženstva, ani s ním nediskutuj o citlivých témach.

Kamoška ako záchranné koleso

Ak si na prvé rande privedieš niekoho tretieho, pôsobíš nedospelo a neisto. Taktiež to bude trápna situácia, keďže chalan určite očakával rande vo dvojici.

Odvolať rande na poslednú chvíľu, alebo jednoducho neprísť

Ak odvoláš naplánované rande zo skutočne závažného dôvodu, je to v poriadku. Zrušiť rande hodinu predtým ako sa máte stretnúť je neslušné, pretože väčšina príprav na schôdzku už začala. Ešte horšie však je, ak sa rozhodneš na rande vôbec neprísť a chudáka chalana necháš čakať na teba niekde v kaviarni pri prázdnom stole. Preto by si mu mala aspoň zo slušnosti dať vedieť, že si zmenila rozhodnutie a na rande ísť nechceš. Nie je nutné, aby sa niekto cítil kvôli tebe zle a zbytočne strácal svoj čas.

Nehraj sa s telefónom

Toto by malo byť jasné, ale bohužiaľ, vôbec to tak nie je. Najlepšie bude ak svoj telefón dáš na vibračný režim a necháš ho v kabelke. Ak stále niečo ťukáš do displeja a svojmu partnerovi nevenuješ žiadnu pozornosť, nečuduj sa, že už sa ti viac neozve. A navyše, je to neslušné.

Už sa ti niektoré z týchto celkom bežných chýb na prvom rande stali, alebo si ich nebodaj sama urobila? Čo by si ešte do zoznamu doplnila? Napíš nám do komentárov!

Foto: Instagram, Tumblr 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here