V roku 1999 vyšiel zrejme najznámejší „foundfootage“ horor. „Záhada Blair Witch“ desila ľudí po celom svete a všetci riešili pravdivosť záberov. Teraz sa objavil prvý trailer na jeho novú verziu. [sociallocker]

Každý fanúšik hororového žánru tento film musel vidieť. Hoci sám o sebe nemá veľmi čo ponúknuť, bleskovo pokryl náklady a dlhú dobu bol najziskovejším nezávislým filmom. Stačili traja mladí ľudia, les a legenda o čarodejnici. Dokonca aj dnes sa nájdu takí, ktorý stále týmto rozprávkam veria. Lesy pri Burkitsville v Marylande boli ešte dlho po premiére zaplnené lovcami duchov a nadšencami veriacimi v nadprirodzeno. Reklame pomáhala aj informácia, ktorú uvádzali pri obsadení. Pri každom z troch protagonistov totiž stálo, že sú nezvestní, pravdepodobne mŕtvi.

 

Hoci túto možnosť už nový projekt využiť nemohol, resp. nemala by taký účinok, aj tak je obostretý akýmsi tajomnom. Film má mať premiéru už o dva mesiace, ale až teraz sa objavila prvá ukážka. Štúdio šikovne predstavilo horor na Comic-cone v San Diegu, kde sa fanúšikovia dozvedeli, že vlastne pôjde o nové pokračovanie pôvodného filmu. Dovtedy bol horor prezentovaný pod názvom „The Woods“, teda „Lesy“. Až po zverejnení traileru sa na verejnosť dostalo, že v skutočnosti ide o „The Blair Witch“. Okrem obsadenia tvorcovia zverejnili len stručný popis príbehu. Partia študentov sa vydá kempovať a čoskoro zistia, že nie sú sami. Aké originálne! Napriek tomu vkladáme nádeje do traileru, ktorý sa podaril na výbornú.

Foto, Video: YouTube [/sociallocker]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here