Aj krátke video dokáže vydesiť. Stačí správna atmosféra a pocit, že tam z tmy sa na nás niečo pozerá, hoci nevieme čo. Práve toto bolo základom virálneho videa z roku 2013, ktoré sa rozhodol režisér David F. Sandberg preniesť do celovečerného hororu „Lights out“. Nezhasínaj! Pretože v tme môže byť niečo desivejšie než tma samotná! 

Žena sa chystá do postele a tak zhasína svetlá na chodbe. Tam však niečo zazrie. Čo? To nevie ani ona sama. Takto začína spomínané video, ktoré mnohých ľudí vydesilo viac než dvojhodinové filmy plné krvi a „gore“ efektov. Niekedy stačí málo a účinok je neuveriteľný. A tak to bolo aj v tomto prípade.

 

Švédsky režisér preniesol svoj nápad na veľké plátno a natiahol ho na 81 minút. Samozrejme, že príbeh je rozvinutejší, z pôvodného videa zostal len nápad. Hlavnú úlohu si zahrala Teresa Palmer, ktorú si mohla vidieť napríklad v zombie romanci „Warm Bodies“.

Práve v týchto dňoch snímok „Lights out“ desí v našich kinách a je horúcim kandidátom na jeden z najlepších hororov roku. Niet divu. Už len z traileru mrazí.

Tak čo? Pôjdeš na to do kina alebo radšej budeš aj naďalej zaspávať po tme?

Foto, Video: YouTube 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here