K jeseni a zime neodmysliteľne patria i čižmy, ktoré sa túto sezónu vyšplhali pekelne vysoko. Čižmám nad kolená podľahli značky Chanel, 3.1 Phillip Lim, Reed Krakoff či Balmain. Ako ich ale nosiť, aby si v nich vyzerala naozaj dobre? 

Ak práve rozmýšľaš, akú obuv zaradiť do svojho šatníka na túto zimu, čižmy nad kolená sú jednou z najlepších možností. Vo vysokej i pohodlnejšej nízkej verzii sa objavili v kolekciách mnohých dizajnérov, a tým potvrdili, že budú túto zimu jedným z najhorúcejších trendov. Ak na ne nenatrafíš v domácich kamenných obchodoch, spoľahni sa na internetové, kde zoženieš skutočne krásne modely a za priaznivé ceny.

Čižmy nad kolená síce nie sú žiadnou novinkou, tento rok ich však bude vidno naozaj všade. V rôznych podobách sa objavovali v zimných kolekciách i po minulé roky, teraz však dostali novú podobu a stali sa štýlovým a neprehliadnuteľným elementom každého zimného outfitu.

Najlepším doplnkom k čižmám nad kolená sú krátka sukňa či šaty. Tieto budú ešte efektnejšie vyzerať v spojení s nízkymi čižmami, zatiaľ čo vysoké opätky môžeš skombinovať s elegantnými šortkami či ultra úzkymi nohavicami a dlhším kabátom. Ale má to jeden háčik – nie každý vie, ako nosiť módne čižmy nad kolená s glancom a bez toho, aby efekt pripomínal profesiu Julie Roberts v Pretty Woman. Ak nechceš pôsobiť vulgárne, vyhni sa modelom s platformou či latexovým kúskom a nekombinuj vysoké čižmy nad kolená s večernými modelmi, krátkymi flitrovanými šatami a pod. Modely na večer si žiadajú elegantnejšiu obuv, najlepšie lodičky alebo sandále. Čižmy si nechaj na denné nosenie, kedy ich výrazný efekt môžeš zjemniť pohodlným oblečením.

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Foto: Instagram 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here