Každá z nás pravdepodobne veľmi dobre pozná ten pocit túžby vlastniť aspoň jeden naozaj hodnotný dizajnérsky kúsok. Mesiace šetríš na tú hriešne drahú kabelku, a keď už konečne nastane tá chvíľa, máš strach, aby si nenaletela obchodníkovi, a nekúpila fejk. Len pre zaujímavosť, medzi top najnapodobovanejšie značky sveta patria Burberry, Gucci, Louis Vuitton, Yves Saint Laurent, Chanel alebo Prada. V tomto článku ti prezradíme všetky super tipy, ktoré nutne potrebuješ vedieť pred kúpou značkovej kabelky. 

1. Meno značky

Prekvapivo, na fejkových veciach je meno značky často vytlačené v rozličných fontoch, rozmazaným písmom, alebo dokonca s preklepmi. Maj na pamäti, že štítky ich vždy prezradia!

titulna

2. Sériové číslo

Sériové číslo je jednou z najdôležitejších známok autentickosti. Na fejkoch nájdeš najčastejšie iba nálepku so sériovým číslom, ktorá tam bola len tak ledabolo prilepená.

1

3. Zameraj sa na detaily

Všetky stehy musia byť dokonale rovné, nemala by si vidieť žiadne voľné nitky ani iné viditeľné vady či nedostatky. Všetky originálne značkové kabelky sú vyrábané ručne, takže ak sa ťa predávajúci snaží presvedčiť o tom, že je to len výrobná chyba, nenechaj sa oklamať! Všetky výrobky podliehajú prísnej kontrole. Značka ktorá investuje nemalé peniaze do marketingu nepotrebuje antireklamu v podobe reklamácie.

2

3

4. Spony, gombíky a zipsy

Osobitnú pozornosť venuj kovovým detailom ako spony, gombíky a zipsy. Mali by byť v špičkovej kvalite a mala by si na nich vidieť logo alebo číslo. Tak napríklad každá kabelka Hermes má na štítku vytlačené ‘Hermes Paris Made in France’ a na zadnej strane je vytlačený rok výroby a použité materiály. Maj to na pamäti!

4

5. Použité materiály

Prestížne značky pri výrobe nikdy nepoužívajú drsnú kožu. Využívajú jemné a vysoko kvalitné materiály.

5

6. Vlastné špecifiká značky

Ešte predtým, než sa rozhodneš kúpiť si svoju kabelku snov, zadrž! Skús si spraviť malý prieskum vybranej značky, pretože každá značka má svoje špecifiká.  Značka Prada nikdy nepoužíva kontrastné farby podšívky a exteriéru kabelky. Čo sa týka značky Dior, zameraj sa na ich jedinečnú žiarivo červenú podšívku do ktorej je votkané logo. Zato lesklá a príliš hodvábna podšívka je zlé znamenie.

6

Teraz, keď už máš všetky potrebné informácie, smelo na nákupy! 🙂

Foto: Tumblr

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here