Pravdepodobne každá z nás pozná ten pocit, keď strácame prehľad o tom, čo všetko vlastne v šatníku máme. Ráno preto bezradne stojíme pred skriňou, presvedčené o tom, že nemáme čo na seba. Pocit, keď si v skrini poupratuješ, a máš vo veciach jasno, je veľmi príjemný. Šatník je opäť prehľadný, niekoľko vecí vytriedených a všetko má svoje miesto. Nám pri jesennom upratovaní napadlo niekoľko trikov, a tak sa o ne chceme s tebou podeliť! [sociallocker]

 

Hodnotenie

Na konci každej sezóny si sama vyhodnoť, čo si nosila najčastejšie, v čom sa cítiš pohodlne, a naopak, v čom si sa necítila dobre. Ak medzi svojím oblečením nájdeš kúsky, ktoré sa ti až tak nepáčia, nesedia ti, prípadne si ich nevieš s ničím zladiť, vyhoď ich. Buď silná. Iba ti zbytočne zaberajú cenné miesto v skrini.

Zjednodušenie

Vieš aký je hlavný dôvod chaosu v tvojom šatníku? Máš tam toho príliš veľa! Preplnenosť v šatníku znamená každodennú frustráciu, pretože sama strácaš prehľad v tom, čo tam vlastne všetko máš!

closet

 

Určenie smeru

Vždy si vešaj oblečenie v jednom smere. Keď otvoríš skriňu, malo by byť otočené prednou stranou priamo k tebe. Usporiadanie tak bude prehľadné a logické, a pri otvorení tak budeš mať dokonalý prehľad o tom, čo máš vo vnútri.

Taktizovanie

Keď si vyberieš zo šatníka nejaké kúsky, prázdne vešiaky daj vždy na začiatok. Je to veľmi jednoduchý trik, ktorý ti ušetrí nervy a miesto v šatníku. Na konci dňa bude upratovanie oblečenia jednoduchšie a rýchlejšie, pretože nebudš musieť zbytočne hľadať prázdne vešiaky.

Kategorizovanie

Oblečenie si rozdeľ do kategórií. Zoraď si oblečenie podľa toho, ktoré nosíš najčastejšie a najmenej nosené si ulož dozadu.

Vhodné skladovanie

Náhrdelníky by mali vždy visieť, aby si zabránila ich zamotaniu. Taktiež by si mala používať priehľadné skladovacie nádoby, aby si mala dokonalý prehľad o tom, čo kde máš. Veľké kabelky aj „clutch“ skladuj ako knihy, vyrovnané vedľa seba. Neskladaj ich do krabíc, ani ich nevešaj na háčiky. Časom by sa ti mohli vyťahať.

Foto: YouTube [/sociallocker]

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here