Premýšľaš o dlhodobom vzťahu, ale nevieš, či si naňho skutočne pripravená? Poradíme ti, ako to zistíš! [sociallocker]

Stále si ešte mladá a môžeš si užívať, no veľa báb už premýšľa nad dlhodobým vzťahom a všetkým tým, čo to prináša. Ako zistíš, či si na taký záväzok skutočne pripravená?

Cítiš sa skvele?

Pokiaľ chceš vstúpiť do nového vzťahu, mala by si sa cítiť dobre. Byť skvelo naladená, vedieť sa smiať a brať život s nadhľadom. Keby si bola negatívna, zachmúrená alebo smutná, nového chalana by to od teba len odradilo. Ak máš práve teraz nejakú depresiu, nie je vhodné sa púšťať do nového vzťahu. Nedopadlo by to dobre.

Dokážeš udržať svoje emócie na uzde?

Každý sme nejaký. Niekto je vznetlivý, iný zasa sebeľútostivý alebo ukecaný. Vo vzťahu v podstate ani nezáleží na tom, aká si, ale na tom, či sa dokážeš ovládať. Vzťah je tak trochu o sebakontrole. Musíš vedieť svoje emócie ovládnuť a myslieť rozumne. Pokiaľ toto dokážeš, nebudeš mať príliš konfliktný vzťah a zvládneš si ho udržať.

Vieš rešpektovať druhých?

Svoje blízke okolie s pokorou uznávaš. Aj keď sa ti možno nepáčia názory niektorých ľudí, si schopná ich rešpektovať. Nesnažíš sa meniť druhé osoby na svoj obraz. Pochop, že to úplne rovnako chodí aj vo vzťahu. Je ti jasné, že svojho partnera nemôžeš zmeniť? Ak áno, potom si pripravená robiť s opačným pohlavím kompromisy.

Máš vyriešenú minulosť?

Začať vzťah s niekým novým môžeš jedine, keď máš vyriešenú svoju minulosť. So svojím ex musíš pretrhnúť všetky citové putá a časté kontakty. Všetko musíte mať medzi sebou vyriešené. Vtiahnuť niekoho do vzťahu v trojici by rozhodne nebolo dobré. Novému chalanovi by sa to pravdepodobne vôbec nepáčilo a za chvíľu by si o neho pravdepodobne aj tak prišla.

Máš ujasnené priority?

Ak chce človek dlhodobý vzťah, mal by vedieť, čo vlastne od života a vzťahu očakáva. Mať ujasnené priority je jedna z najdôležitejších vecí pre nový spokojný vzťah. Ak si sa s týmto už vysporiadala, môžeš hľadať priateľa s podobnými prioritami. Je viac než jasné, že až ho nájdeš, bude váš vzťah pevný a vyvážený.

Foto: Instagram, giphy.com [/sociallocker]

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here