Nízka postava netrápi len pánov, ktorí majú vyššie partnerky. Väčšina z nás nie sú modelky. Ak si aj ty ten typ, čo je z partie kamarátok najnižšia a nedočiahne na vrchnú policu v obchode, máme pre teba zopár trikov, ktorými si pridáš centimetre! 

Štuplík, trpaslík, drobec. Tieto milé oslovenia nás vedia občas aj naštvať ak ich počúvame často. Fyzicky svoju postavu už síce nezmeníš, no aspoň opticky sa môžeš urobiť vyššou a rozhodne nie len vďaka vysokým podpätkom. Aké ďalšie finty odborníci radia?

Výstrih v tvare V – tento jednoduchý trik odhalí tvoj krk a opticky ťa predĺži. Ak teda nie si príliš vysoká vyhoď všetky roláky a nahraď ich takouto blúzkou či svetrom.

 

Rozparok na boku – či už pôjde o dlhé šaty alebo sukňu, neboj sa odhaliť nohy. Vysoký rozparok ti totiž dodá chýbajúce centimetre. A to aj v prípade ľahkej a voľnej sukne.

 

Nohavice do zvona – tento trend prišiel s érou hippies a opäť sa vracia. Prečo? Lebo ich jedinečný strih predlžuje nohy a to bez ohľadu či si tenká ako prútik alebo máš oblejšie krivky. V druhom prípade však radšej zvoľ také, ktoré sa rozširujú až od kolien dolu.

 

Vysoký pás – Hoci by sa mohlo zdať, že takéto nohavice ťa opticky zmenšia, opak je pravdou.

You can never be overbling! 💎🔹💎🔹💎🔹💎🔹💎🔹💎 | @shourouk

A post shared by YA SALAM FASHION BLOG (@yasalamfashionblog) on

 

Odhalené bruško – na tento trik sú najvhodnejšie voľné sukne doplnené krátkym topom. Ideálne ak sú z bledého (nie priesvitného) materiálu.

A post shared by Croptop (@crop.to.ps) on

 

Prúžky – samozrejme máme na mysli tie vertikálne. Tento trend sa nosí už dlhé roky a tak jeho výhody snáď ani nemusíme príliš zdôrazňovať.

OOTD @sensiblestylista

A post shared by Street Style Outfit (@streetstyleoutfit) on

 

Telové lodičky alebo čižmy – vzhľadom na počasie a ročné obdobie by si mala mať na výber viacero modelov. O tom, že musia mať opätok ani netreba hovoriť. Dôležitá v tomto prípade je práve farba. Topánky telovej farby sú to pravé pre nízke slečny.

Which one??? Credit @m_tia98 #dresses__up

A post shared by dresses-up (@dresses__up) on

 

Minisukne – krátke, áčkové alebo s vysokým pásom. To sú typy, ktoré ti budú svedčať pri nízkej postave. Prevláda názor, že minisukne postavu skracujú, ale to platí len o úzkych kúskoch.

 

Farba topánok a nohavíc –  či už ide o nohavice, legíny či silónky, farba topánok by mala byť rovnaká. V tomto prípade sa tvoje telo zdvihne o niekoľko centimetrov. Takže k čiernym nohaviciam tmavé topánky a k bledým farebné alebo v rovnakom odtieni.

In @maisonvalentino #prefall16 for the show❤️✨. Ph @harisfarsarakis

A post shared by Evangelie Smyrniotaki (@styleheroine) on

Foto: Facebook, Instagram 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here