Topánky sa začali vyvíjať už pred stáročiami. Na celom svete ľudia zvyšovali svoju postavu pomocou vysokých topánok. Vysoký podpätok sa stal v západnej móde 16. storočia najprv exotickým doplnkom privezeným z Blízkeho východu, ale postupne sa do západnej módy natrvalo včlenil. 

Prvý, kto v Európe začal nosiť vysoké podpätky ako symbol postavenia, boli muži. Ženy ich však čoskoro nasledovali – vítali najmä schopnosť vysokých topánok opticky zmenšovať chodidlo. Vysoké podpätky nás teda sprevádzajú už od nepamäti. Nad dizajnom niektorej obuvi sa nám však zastavuje rozum. Priprav sa na skutočný vizuálny humus a pozri si video TOP 10 najškaredších topánok na svete!

Foto/Video: YouTube

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here