Aj ty rada spomínaš na svoje detstvo? Možno ho ešte stále prežívaš. Jedno je však isté. Zoznam filmov, ktorý ti teraz ukážeme, dôverne poznáš. Určite si tieto filmy ako dieťa milovala a možno máš medzi nimi ešte aj teraz svojho obľúbenca. Ktoré snímky to sú? Poď sa pozrieť! 

Filmový priemysel je plný rozprávok pre deti, no niektoré vyniknú viac ako ostatné. Možno je to lepším príbehom, efektami či pesničkami. A my ti teraz ukážeme práve tie najlepšie, ktoré sa ešte aj dnes tešia veľkej obľube a to nielen u detí, ale aj u dospelých. Kto sa dostal do našej šťastnej desiatky?

Hľadá sa Nemo

Rozkošná rybička s jednou menšou plutvou si získala srdcia všetkých. Odvážny otec Marlin prešiel celý oceán, len aby našiel svojho jediného syna a po boku mal vernú, aj keď zábudlivú kamarátku Dory. O úspechu filmu nemožno pochybovať, keďže sa tento rok dočkal pokračovania a štúdio si ním pripísalo slušný zisk.

 

Thankyou everyone, for helping me get to 1000 followers:)

A post shared by Finding Dory & Finding Nemo (@findingnemo_fanpage) on

 

Predvianočná nočná mora

Možno nie je každému úplne známy a dokonca sa nájdu takí, ktorí tento skvost ani nevideli. Ak k nim patríš, mala by si to rýchlo napraviť. Príbeh z pera Tima Burtona obsahuje jeho špecifickú temnú atmosféru, ktorá na nás dýcha z každého záberu. Napriek tomu je však tento film o priateľstve, ponaučení, láske a hlavne o dvoch dôležitých sviatkoch – Halloweene a Vianociach.

 

 

Leví kráľ

Jeden z najkrajších a najúspešnejších Disneyho projektov. Cestu malého „Simbu“, ktorý sa vráti do svojej zeme v sprievode nových kamarátov bol určite jedným z prvých filmov, aké sme v detstve videli. Keď sa náš hrdina musel dívať na smrť svojho otca, ani jedno oko nezostalo suché. A aj dnes si (po nevydarenom dni) s Pumbom a Timonom zaspievame „Hakuna Matata“.

 

Toy Story

Obrovský úspech oživených hračiek potvrdzujú dve pokračovania a v roku 2018 by sme sa dokonca mohli dočkať štvrtého filmu. Kovboj „Woody“ a kozmonaut „Buzz“ mali plné vrecká vtipných hlášok, ktorými nás dostanú aj dnes. A lúčenie s „Andym“ v zatiaľ poslednom príbehu nám hnalo slzy do očí. Už je nám jasné, že hračky nežijú svoj vlastný život. Ale priznajme si, po tomto filme každý z nás čakal večer v posteli, či nám náhodou plyšový medvedík nezaželá dobrú noc.

✌ #toystory3

A post shared by Toy Story Official Fan Page (@toystory) on

 

Shrek

Hoci aj prvý diel bol skvelý, a všetci sme držali palce, aby si „Shrek“ svoju princeznú vybojoval, teraz máme skôr na mysli pokračovanie. Dvojica kocúr – oslík totiž fungovala dokonale a o humorné situácie nebola núdza. Zelený obor si napriek svojmu výzoru získal milióny fanúšikov a baví nás aj dnes. Hoci je to už neuveriteľných 15 rokov.

 

Krajina dávnych vekov

Putovanie dinosaurov, ktorých by si si hneď vzala domov ako domáce zvieratko. Nejako takto by sme mohli opísať túto rozprávku, pretože „Nôžka“ či „Zúbok“ boli proste miláčikovia všetkých detí. A inak tomu nie je ani dnes. Trúfame si povedať, že práve tento snímok mohol poslúžiť ako predloha k filmom ako „Doba ľadová“ či „Dobrý dinosaurus“.

 

Kráska a zviera

Kto by nepoznal príbeh krásnej „Belle“ a zakliateho princa? Hoci sa táto klasika dočkala mnohých pokračovaní, pre nás zostáva najlepšia práve tá od „Disneyho“. Okrem krásnej animácie sa totiž vyhýba zbytočným súbojom či naťahovaniu a dej plynie ako piesok v presýpacích hodinách.

 

Za plotom

O tom, aké náročné je pripraviť si zásoby na zimu nás presvedčila partička „Za plotom“. Opäť ide o krásne stvárnenie skutočného priateľstva a dôkaz o tom, že aj klamár sa môže zmeniť. Navyše veverička „Hammy“ poučí deti o účinku kofeínu na organizmus.

 

Monsters, a.s.

Čo sa stane, ak sa do mesta príšeriek dostane ľudské mláďa? Nič také strašné, ako si spočiatku mysleli postavičky v tomto filme. Práve naopak. Medzi modrým chlpatých „Sallym“ a dievčatkom, ktoré pomenoval „Boo“ vznikne tak krásny vzťah, že ich odlúčenie detské srdce len ťažko znášalo.

 

Wall-e

Robot-upratovač, to bol hlavný popis pre toto sympatické stvorenie. Keď však objavil rastlinku a na jeho planéte sa zjavila modernejšia robotia slečna menom „Eve“, tvorcovia nám dokázali, že aj robot má srdce a môže sa zamilovať. Vytvorili niečo netradičné, no zároveň milé a okúzľujúce. Aj preto je Wall-e stále náš obľúbenec.

Eve and Wall-e. She illuminates his world. 2008. #WALLE #walleandeve #pixar #johnlasseter #2000s #robots #robotswithemotions

A post shared by The fjv Journal (@fjvelazquez33) on

Foto: Instagram

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here